Харчування дітей під час війни. Рекомендації Unicef

Uu

Харчування дітей під час війни. Рекомендації Unicef

Posted on: пт, 02/10/2023 - 14:29 By: content

Для дітей вкрай важливо мати здоровий та збалансований раціон. Від цього залежить їхнє самопочуття та імунітет. Звісно, в умовах війни доступ до різноманітних продуктів може бути обмеженим, проте саме в такий непростий час важливо закласти у дітей та батьків базові знання про принципи здорового збалансованого харчування.

Діти, як і дорослі, переживають стрес, зараз вони вимушені більше рухатися, часто бігаючи в укриття. Тому їхні запаси енергії, отримані з їжею, швидко витрачаються. Підібраний з розумом раціон допоможе дітям довго утримувати енергію та використовувати її у разі необхідності.

На сьогодні головними завданнями викладачів є:

  • говорити з дітьми та їхніми батьками про здорову їжу;
  • допомогти учням обрати смачне та корисне меню на щодень;
  • сформувати харчові звички здорових і сильних дітей.
Uuu


Розділ платформи «Абетка Харчування» під назвою «Відео-уроки» просто та в ігровій формі розповідає про основи збалансованого харчування. Такі інтерактивні матеріали спростять комунікацію, як з дитиною, так і з батьками, допоможуть швидше сформувати правильні харчові звички. 

Також не варто забувати про контроль та облаштування укриттів у закладах освіти. Адже зараз діти проводять там чимало часу й спрогнозувати тривалість кожного перебування неможливо.

Тому важливо заздалегідь подбати про наявність запасу чистої питної та технічної води в укритті. Питну воду слід зберігати лише в закритих ємностях, щоб в ній не розвивалися бактерії та хвороботворні мікроорганізми. Якщо вода довго стоїть, її треба продезинфікувати.

Крім запасу води, проконтролюйте наявність продуктів, готових до вживання після простої кулінарної обробки, чи тих, які не потребують термічної обробки взагалі. Дуже гарно відновлюють запас енергії та подобаються дітям: сухі злакові сніданки, хлібці, печиво, сухарі, горіхи, насіння, сухофрукти, енергетичні батончики. Ретельно слідкуйте за терміном придатності продуктів. Протерміновані варто виключити з раціону.

Слідкуйте за своїм здоров'ям та подавайте хороший приклад дітям!