Нейроосвіта: підбірка корисних ресурсів для вчителів

Нейроосвіта: підбірка корисних ресурсів для вчителів

Posted on: пн, 11/13/2023 - 11:06 By: content

Як ми вже дізнались з попередньої статі, нейроосвіта досліджує, як вивчення мозку може поліпшити ефективність навчання маленьких школярів. Вчителі можуть використовувати принципи нейроосвіти, щоб оптимізувати процес навчання та поліпшити досягнення учнів.

“Абетка Харчування” зібрала перелік корисних ресурсів для вчителів, які зроблять уроки більш сучасними та захоплюючими.

Питайлик

 

Україномовні ресурси:

Відео

1. Нейроосвіта для керівника

2. Нейроосвіта для педагогів: готовність до школи

3. Штучний інтелект і освіта

 

Платформа

Курс Prometheus. “Навчаймось вчитись: Потужні розумові інструменти для опанування складних предметів!”

Курс про те,  як наш мозок використовує різні способи навчання, про ілюзії та ефективні способи запам’ятовування інформації. Курс дозволить зазирнути до глибин навчального процесу та надасть нові навички для успішного навчання.

 

Книги 

  1. Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну. Барбара Оаклі. У книзі зібрані різноманітні лайфхаки та інструменти, які допоможуть швидко й ефективно запам’ятовувати інформацію, засвоювати будь-які навички: від розуміння складних математичних формул чи наукових концепцій до подолання професійних викликів.
  2. Книга Як ми вчимося. Чому мозок навчається краще, ніж машина… Поки що. Станислас Деан. Автор цієї книжки розповідає, як біологічні процеси в мозку сприяють навчанню людини в різні періоди — від немовляти до дорослого. Він розписує, як за допомогою інтуїції діти «завантажують» свій мозок інформацією — і як це потім сприяє змінам в когнітивній функції мозку.

 

Статті

  1. Нейролідерство в освіті: концептуальний аналіз та практичні рекомендації в контексті професійного розвитку викладачів. Костіна Л.С. Стаття про те, як властивості нашого мозку впливають на лідерські якості вчителів, і як ці знання можна використовувати на практиці.
  2. Запрошуємо прочитати статтю про відкритий урок “Абетки Харчування” - яскравий приклад використання в українській школі інтерактивних методів навчання.
Урок

 

Англомовні ресурси:

Відео

"Як Креативність у класі" (TED-Ed)
TED-Ed пропонує відеолекції, які досліджують різні аспекти нейророзвитку учнів. Вчителі можуть використовувати цей ресурс для стимулювання креативності своїх учнів.

 

Книги

1. "Neuroteach: Brain Science and the Future of Education" by Glenn Whitman and Ian Kelleher. Книга розглядає, як результати досліджень мозку можуть бути застосовані у класній кімнаті для покращення навчання.

2. "Neuroscience for Teachers: Applying Research Evidence from Brain Science" by Richard Churches and Eleanor Dommett. Автори використовують наукові відкриття в галузі нейронаук для розробки конкретних стратегій для вчителів. 

 

Платформи:

1. Курс: "Нетрадиційні методи викладання" (Coursera)

Програма "Нетрадиційні методи викладання" - базова програма, що готує вас до навчання на основі передових відомостей з нейронауки, когнітивної психології та кінематографії. Інструктори з реальним досвідом навчання пропонують корисні поради та стратегії для вчителів різних рівнів, студентів навчальних закладів, тренерів та батьків.

2. Платформа: "BrainPOP"
BrainPOP пропонує вчителям анімовані уроки та матеріали з нейроосвіти для різних вікових груп. Це може стати цікавим та пізнавальним додатком до уроків.

 

Інтеграція принципів нейроосвіти у навчальний процес може допомогти вчителям створити більш ефективне та сприятливе середовище для розвитку дітей, враховуючи їхні індивідуальні потреби та особливості. 

Запрошуємо вчителів зареєструватись на платформі за посиланням, щоб використовувати наші інтерактивні матеріали для створення незабутніх та веселих уроків!