Створюємо здорові звички разом

Створюємо здорові звички разом

Posted on: пт, 02/02/2024 - 11:19 By: content

Правильне харчування дитини – запорука її міцного здоров'я й засіб профілактики багатьох хвороб. Це часто виявляється непростим завданням, адже діти, як і багато дорослих, люблять нездорову їжу.

Маючи велике бажання, з поганими звичками можна впоратися. Виявіть трохи терпіння, турботи, уважності та любові, докладіть зусиль – і ви зможете створити нові здорові харчові звички дитини. Особливо на початку нового року – саме час покращити звички! І Абетка Харчування ділиться робочими лайфхаками, як це зробити.

 

1. Встановіть правила

Дуже важливо, щоб у щоденній рутині батьки встановлювали правила для дитини. Батьки - це великий авторитет для малюка, і чим чіткішими та непохитними будуть ваші правила - тим легше дитині буде їм слідувати. Погоджуйте, пояснюйте та виконуйте правила щодо раціону, та розпорядку дня / тижня разом, усією сім’єю. Намагайтеся не порушувати ці правила самостійно. 

2. Розповідайте цікаві історії про продукти. 

Знайдіть у мережі або у книгах цікаві історії про овочі та фрукти: як вони були відкриті для людства, коли й завдяки кому потрапили в нашу країну, як їх спочатку готували та вживали в їжу, як подавали тощо. Такі історії не тільки розкажуть дитині багато цікавого про корисну їжу, але й розширять її кругозір.

3. Беріть дитину із собою в магазин. 

Відвідайте магазин чи ринок та покажіть малюку наочно всі «здорові» продукти. Познайомтесь з ними та розкажіть дитині про їхні корисні властивості. Звертайте увагу дитини на те, як пахнуть овочі та фрукти. Навчіть її розпізнавати приємні й неприємні аромати, читайте етикетки. І купуйте разом побільше різнокольорових овочів і фруктів – дозвольте дитині вибирати їх самостійно.

4. Експериментуйте зі стравами. 

Коли їжа різноманітна, дитина отримує від неї задоволення, в неї розвиваються смакові рецептори. 

Оформіть страви у формі різних картинок, смішних звірів тощо. Так вам буде легше привчити дитину до здорової та природної їжі. Про креативні рецепти оформлення дитячої тарілки можна прочитати у статті “Абетки Харчування” .

 

Креатив

 

5. Контроль солодкого

Зловживання цукром може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, такими як надмірна вага, проблеми із зубами, тощо. Обовʼязково контролюйте кількість спожитих солодощів чи снеків з високим вмістом солі. Познайомтеся з природніми альтернативами, такими як сухофрукти, йогурти зі свіжими ягодами, горіхи.

Ви можете ввести концепцію "денної квоти солодкого", де дитина має дозвіл на дозволену, але обмежену кількість солодкого на день. 

6. Вода   

Діти часто не хочуть пити воду, оскільки вважають її несмачною та просто нецікавою. Спробуйте перетворити споживання води на захоплюючу гру! 

Пропонуємо пограти з дитиною у маленького “хіміка”, додаючи до чистої води пару крапель соку. А ще використовуйте посуд для пиття з яскравими наліпками, або запрошуйте дитину обирати посуд самостійно. 

7. Напої

Замість газованих напоїв привчайте дитину пити домашні узвари, компоти, лимонади, безалкогольні коктейлі. Розкажіть, що саме ці домашні напої містять елементи, що додають дитині суперсил! Та дозвольте малюку самостійно обирати інгредієнти для свого супергеройського напою. Скажімо, яблука - для супер сили, полуниця - для додаткової енергії, вишня - для концентрації уваги. 

Лимонад

8. Снеки

Часто діти вживають фаст-фуд через нестачу здорової альтернативи. Подбайте про якісні снеки для дитини: горішки, свіжі фрукти та овочі, твердий сир. Збирайте щодня у школу збалансований ланч-бокс. А вдома створіть «здоровий снековий куточок» у холодильнику з готовими до споживання стравами, щоб дитина завжди могла знайти там щось смачненьке та корисне. 

9. Готуйте та експериментуйте

Організуйте щотижневий "Фестиваль Смаків", де разом із дітьми ви можете експериментувати з новими стравами. Запрошуйте малюків взяти участь у готуванні та обирати нові продукти. Це відмінний спосіб виховувати інтерес до різноманітної їжі та взаємодії за обіднім столом.

 

Процес роботи з нездоровими харчовими звичками дитини вимагає терпіння, розуміння та постійного вдосконалення. 

Здоровий раціон, приклади батьків та ретельний підхід допоможуть вашій дитині зберегти здоров'я і навчити її цінувати користь правильного харчування.

Нехай шлях до здорового харчування для ваших дітей буде захоплюючим та легким!