Ферментовані продукти та їх користь

Ферментовані продукти та їх користь

Posted on: пн, 02/26/2024 - 11:23 By: content

Місо, кімчі та комбуча – можливо, ці назви звучать як загадка, але разом із квашеними овочами та йогуртом вони утворюють чудовий арсенал ферментованих продуктів, що мають безліч корисних властивостей для нашого здоров'я. 

​​Попри те, що ферментація - один з найдавніших способів приготування та зберігання продуктів, останнім часом захоплення нею у світі гастрономії вийшло на якісно новий рівень.

У статті розбираємось, що таке ферментовані продукти, і чому їх варто включати у щоденний раціон дорослих та школярів. 

Food

 

Що таке ферментовані продукти?

Ферментація - це процес, при якому харчові продукти піддаються дії мікроорганізмів (бактерій, дріжджів або грибів), що призводить до зміни їх складу та властивостей. Мікроорганізми, які відповідають за ферментацію, можуть початково бути присутні у або на продукті, або ж бути доданим до нього (більш знайома нам, так звана привита ферментація) .Корисних бактерій і хороших грибів існує велика кількість. Хліб на заквасці, сир, кефір, оцет - продукти привитої ферментації.

Особливі мікроорганізми, що виробляються або самим продуктом, або вносяться ззовні, виділяють ферменти. Вони запускають процес розщеплення складних хімічних сполук на простіші -  амінокислоти, прості цукри тощо. Ці нові сполуки легко засвоюються організмом і можуть мати позитивний вплив на здоров'я. 

«Абетка Харчування» зібрала перелік причин, чому саме зараз варто включати ферментовані продукти у щоденний раціон. 

 

Переваги ферментованих продуктів для дітей:

1. Поліпшення травлення: Ферментовані продукти, такі як йогурт, кефір, сир, квашена капуста та інші містять корисні бактерії, які сприяють нормалізації мікрофлори шлунково-кишкового тракту, що важливо для здоров'я травної системи дітей. 

2. Зміцнення імунітету:  Пребіотики та пробіотики, що містяться в ферментованих продуктах, сприяють підтримці здорової мікрофлори кишечника та зміцненню імунної системи, що допомагає організму ефективніше справлятися з інфекціями та хворобами. 

3. Легке перетравлення: В результаті ферментації деякі продукти набувають більш м'якої текстури і легкозасвоюваних форм поживних речовин. Наприклад, квашена капуста набагато легше засвоюється як дитячим, так і дорослим організмом, і викликає менше дискомфорту, ніж її сирий аналог. 

4. Доступність вітамінів: Ферментовані продукти слугують каталізатором для засвоєння поживних речовин - цинку та заліза. А також є природним джерелом вітамінів групи В, С та К. 

5. Покращення настрою: Психічний стан людини великою мірою залежить від стану його мікробіому, тому вживання ферментованих продуктів позитивно впливає на настрій малечі. Здоровий мікробіом = гарний настрій!
 

Як ферментувати продукти вдома?

Ферментовані продукти можна легко приготувати вдома. Наприклад, капусту з морквою можна заквасити, додавши сіль та спеції та залишивши її на кілька днів при кімнатній температурі. Також можна приготувати йогурт, використовуючи молоко та закваску з магазину, залишивши їх у теплому місці на декілька годин.

У мережі є безліч чудових рецептів ферментованих продуктів від шеф-кухарів та експертів у харчуванні - обирайте ресурси, яким довіряєте, та нумо експериментувати! 

Ми закликаємо долучати дітей до процесу приготування, адже саме так у малюків і народжується перша цікавість до того, що ми споживаємо.

Fermented

 

Отже, ферментовані продукти – це смачне та корисне доповнення до раціону школярів. Вони допомагають підтримувати здоров'я травної системи, зміцнювати імунітет та забезпечувати організм необхідними поживними речовинами. 

Спробуйте включити їх у раціон вашої дитини, щоб забезпечити малюку гарний настрій та відмінне травлення!