Актуальність проблеми дитячого ожиріння останнім часом зростає. Тому культуру здорового харчування необхідно прищеплювати з самого дитинства. Нескладні правила допоможуть зберегти нормальну вагу вашої дитини і в подальшому, а значить - забезпечити здоров'я та нормальний розвиток малюка.
Фахівці у галузі дитячого харчування дійшли висновку про те, що діти, які харчуються в один і той же час, приблизно на 40% рідше страждають від надмірної ваги. Важливо, щоб перерви між прийомами їжі не були більшими за 3-3,5 години, і в ці проміжки дитина не перекушувала солоденьким. Вечеря повинна бути не пізніше, ніж за 2-2,5 години до сну.
Приблизний режим харчування дитини:
07:30-08:00 - сніданок
10:00-11:00 - другий сніданок
12:30-13:00 - гарячий обід
15:30-16:00 - полуденок
19:00-19:30 - вечеря
Ось тобі цукерочка, тільки не плач!
Багато хто з батьків звик підбадьорювати та заспокоювати дітей за допомогою ласощів: «Ось тобі цукерочка, тільки не плач!» Подібна поведінка привчає дитину «заїдати стрес», що, в свою чергу, призводить до появи зайвих кілограмів.
Їжа окремо - телевізор окремо!
Перед телевізором з'їдається значно більше, адже малюк зайнятий зовсім не їжею, а тим, що відбувається на екрані. Звичайно, не потрібно позбавляти дитину улюблених мультфільмів, адже стрес також призводить до надмірної ваги. Просто обмежте час перегляду телевізора до 1-1,5 годин на день і не дозволяйте дивитися його під час їжі.
«Чому дорослим можна, а мені ні?»
Зловживання чипсами, газованими напоями, шоколадними батончиками та іншими «ласощами» стає основною причиною появи надмірної ваги. Почніть із себе та на своєму прикладі покажіть дитині, як слід харчуватися: готуйте та їжте разом. Пам'ятайте: ваше харчування не має відрізнятися від харчування дитини, інакше в неї виникатиме запитання: «Чому дорослим можна, а мені ні?»
Лише 5% випадків дитячого ожиріння пов'язані зі спадковістю. Решта 95% - це наслідок неправильного харчування.
Привчіть дитину їсти, не поспішаючи та ретельно пережовуючи їжу. Адже тільки через 20 хвилин після початку споживання їжі мозок отримує сигнал про відчуття ситості. Тобто, якщо вся трапеза займає всього 10 хвилин, то, як мінімум, наступні 10 хвилин дитина шукатиме, що б з'їсти ще. Тобто, що повільніше їси, то менше з'їдається.
Богатирський сон
Дитині потрібно спати не менше дев'яти годин на добу, а підлітку - не менше восьми. Дитячий організм не тільки повинен відпочити за день, йому також необхідні сили для росту. Більшість батьків про це знає, але, на жаль, не дуже жорстко дотримується цих правил. Між тим, дослідження Американської академії сну встановили пряму залежність між тривалістю сну і зайвою вагою. Так, люди, які недосипають, частіше за інших страждають від надмірних кілограмів, оскільки сон вкрай необхідний для повноцінного функціонування організму, і в тому числі для боротьби із зайвою вагою.