Як зацікавити дитину водою

Water

Вода – це унікальний мікроелемент, що становить основу життя як для дорослих, так і для малечі. Здоров’я, настрій, активність, сон дитини багато в чому залежить від дотримання питного режиму. Саме тому слід якомога раніше навчити малечу самостійно та правильно підтримувати водний баланс в організмі.

Але є одна проблема, з точки зору дитячого сприйняття. Незважаючи на всю користь, вода не має ні кольору ні смаку. Тому навчити дитину пити – це справжній виклик для батьків. Тут не обійтися без винахідливості та маленьких хитрощів.

Як зацікавити малюка водою?

  • Показуйте приклад

Регулярне вживання води на очах у малюка точно не залишиться непоміченим! Цю дію дитині обов’язково захочеться повторити.

  • Вигадуйте ігри

Не секрет, що всі діти мріють якомога швидше подорослішати. Придумайте захоплюючу гру. Наприклад, в пляшці може знаходитися не звичайна вода, а чарівна рідина, від якої швидко ростуть. Час від часу робіть заміри зросту та акцентуйте увагу на тому, що дитина гарно підросла.

  • Пояснюйте користь

Спробуйте зацікавити дитину розповіддю про вплив води на людський організм. Допоможуть у цьому жителі країни Здорового харчування Питайлик та Смачнюля. Вони просто та цікаво розкажуть про питний режим під час інтерактивного уроку «Вода та напої».

  • Додавайте святкового настрою

На початковому етапі в нагоді стануть барвисті дитячі пляшки для води, яскраві трубочки та красиві склянки з улюбленими героями мультфільмів. Так споживання води перетвориться на справжнє свято!

  • Започаткуйте ритуал

Наприклад, можна випивати склянку відразу після пробудження, потім – перед прогулянкою. Завжди фіксуйте кількість випитих склянок. Тут в нагоді стане домашній щоденник дотримання питного режиму від «Абетки Харчування». Роздрукуйте його та розмістіть в зручному для малюка місці поблизу джерела води. Після кожної склянки дитина зможе самостійно фіксувати свої результати. Додатково можна запровадити систему мотивації та нагороджувати дитину за виконання водних нормативів.

Головне – завжди тримайте питну воду на видному місці, щоб дитина при найменшому відчутті спраги легко могла попити, та ніколи не змушуйте, інакше можна домогтися зворотного ефекту.

Пийте з задоволенням та ростіть здоровими!

👇🏻Завантажити чек-лист дотримання питного режиму нижче👇🏻