Зустрічайте «Абетку харчування» в діджитал-форматі: весело та інтерактивно!

Зустрічайте «Абетку харчування» в діджитал-форматі: весело та інтерактивно!

Зустрічайте «Абетку харчування» в діджитал-форматі: весело та інтерактивно!

Posted on: чт, 10/15/2020 - 16:03 By: ak

Сучасний темп життя вимагає швидких реакцій, які б у повній мірі відповідали викликам сьогодення. Ми прагнемо бути у тренді, тож змінюємося разом зі світом. Зустрічайте «Абетку харчування» в онлайн-форматі. Ми створили нові відеоролики на базі існуючих уроків, оновили улюблених героїв та додали інтерактивну складову.

Впевнені, що такий формат значно розширить можливості для дистанційного вивчення та закріплення матеріалу, а також географію використання програми.

Оновлена «Абетка харчування» — це:

Системність розвитку навичок

Одна з відмінностей оновленої програми: базова інформація про роль білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, а також мікро- та макроелементів деталізується. У перші роки навчання діти дізнаються про джерела нутрієнтів, їхнє значеннята правильний баланс. У подальшому до засвоєних знань додасться інформація про калорійність продуктів, порції та важливість щоденної фізичної активності. Так із року в рік учні посилюватимуть компетенції та поступово засвоять основи правильного харчування «від А до Я».

Закріплення компетенцій на практиці у сім’ї

Від початку впровадження програми в Україні значна увага приділялася роботі не лише з дітьми, а й з сім’ями загалом. Відтепер діти матимуть ще більше цікавих завдань для виконання з родиною. Це міні-проєкти, вражаючі фізичні досліди, а також приготування сирників, салатів та інших страв разом із мамою чи татом.

Адаптивність вивченого в реальному житті

Діти завжди із задоволенням допомагають батькам з покупками, а чому б не доручити їм купувати напої та деякі з продуктів на шкільні «перекуси» самостійно? Тим більше, правила вибору корисних продуктів для перекусів між основними прийманнями їжі, діти отримають на уроках.

Формування відповідальності та самостійності

Це ще одна важлива складова програми. Адже мало знати, потрібно свідомо використовувати вивчене у житті. Тільки тоді зусилля вчителів та розробників програми дадуть результат — сформується нове покоління, яке обиратиме правильне харчування та здоровий спосіб життя. Також важливе формування інтересу до фізичної активності — від веселих вправ під час фізкультхвилинок до щоденних прогулянок на свіжому повітрі.

Нові теми: користь води, гігієна харчування, порції та… час готувати разом!

Серед важливих змін у програмі — поява чотирьох тем, яким команда проєкту вирішила приділити більше уваги. Однією з них є вода та її значення для нашого організму. Для цієї теми заплановано дві години — одна у другому та одна у третьому класах. І якщо у другому класі більше уваги буде приділено значенню води та напоїв загалом, то третьокласники вже будуть знати, чому надавати перевагу та в якому обсязі вживати, щоб було не лише смачно, а й корисно.

На окремих уроках діти будуть з’ясовувати питання особистої гігієни та гігієни харчування. Йтиметься не лише про такі звичні речі, як вимиті з милом руки, а й про термін придатності продуктів, їх правильне зберігання та приготування.

На раціоні харчування, режимі та порціях школярів укладачі програми пропонують акцентувати впродовж усіх чотирьох років. У першому класі діти визначать, що таке режим харчування та чому його потрібно дотримуватися, у другому — яким має бути раціон учня, а в третьому — дізнаються про порції. Всі ці знання буде закріплено у четвертому класі, коли на основі вивченого школярі зможуть пояснити, що таке збалансований добовий раціон та скільки і яких харчових продуктів та напоїв потрібно вживати у різні сезони.

Основним завданням уроку «Готуємо разом» є залучення до процесу навчання батьків. Разом із ними у першому класі діти з’ясують, як правильно зберігати продукти. У другому — чому вони псуються та як визначити ті, які вживати не можна. А у третьому дізнаються про користь домашньої їжі та приготують щось корисне з батьками вдома. До речі, рецепт своєї першої страви діти оберуть та запишуть у зошити самостійно.

Освітня програма «Абетка харчування», як і раніше, пропонує вчитися граючись, але тепер на кожному уроці діти будуть системно посилювати важливі для повсякденного життя компетенції. І якщо у першому-другому класі йдеться про закладення основ для особистої відповідальності, то далі учні вже мають достатньо знань, щоб обирати, що вживати в їжу та аргументувати своє рішення дорослим.

Методичні матеріали та зошити оновленої програми «Абетка харчування» завантажуйте, будь ласка, на сайті.