Як привчити дитину до здорового харчування? Три корисні харчові звички

Як привчити дитину до здорового харчування? Три корисні харчові звички

Як привчити дитину до здорового харчування? Три корисні харчові звички

Posted on: пт, 10/16/2020 - 18:35 By: ak

Всі без винятку батьки хочуть, аби їхні діти росли здоровими. Один із найважливіших факторів, що впливають на здоров'я - це харчування. Починаючи з перших днів батьки обирають, що їстиме їхня дитина. Але коли малюк підростає і йде до школи, час подбати і про інше. Про те, щоб не лише готувати дитині корисні страви, а й навчити її самостійно обирати здорові продукти та сформувати правильні харчові звички. Адже батьки не зможуть завжди бути поруч. І так хочеться, щоб отримавши трохи більше свободи, підлітки самостійно обирали для себе найкраще.

Здорове харчування - це звичка. І якщо вона є у дитинстві, то збережеться й у дорослому житті. Тож які три корисні звички треба сформувати у дитини та як це зробити?

Харчуватися збалансовано та різноманітно

Це означає - обирати для щоденних страв продукти із різних груп: зернові, молочні, овочі та фрукти, м'ясо та рибу, цукор і жири. Причому, обов'язково у відповідних пропорціях. Щоб сформувати цю звичку, куховарте вдома разом із дитиною. Навчіть її готувати смачні страви із корисних продуктів, дозвольте трохи поекспериментувати на кухні й відчути, що це цікаво.

Їсти часто, але невеликими порціями

Доведено, що дитина молодшого шкільного віку має їсти 5 разів на добу. Та й дорослим корисно вживати їжу часто, але невеликими порціями. Перший сніданок діти з'їдають вдома, близько 7-8 години ранку. У цей час всі поживні речовини добре засвоюються. Другий сніданок діти отримають у школі, близько 10 ранку. У цей час активно працює підшлункова залоза, яка регулює рівень цукру в крові, і якщо не втамувати голод, дитина буде гірше засвоювати навчальний матеріал. Обід у школі - після 5-го уроку, близько першої години дня (опівдні). Це найважливіший прийом їжі за день - усі процеси травлення в цей час активізуються. Підвечірок о 15:00-15:30 - час перехопити щось смачне та поживне. А вечеряти дитині найкраще о 5 чи 6 вечора. На вечерю припадає близько 20% добового раціону.

Щоб привчити дитину їсти вчасно, запропонуйте їй вести таблицю «Мій день», куди вона буде записувати час трапези і спожиті страви. За правильне харчування протягом тижня можна нараховувати бали (у вигляді зірочок, клаптиків кольорового паперу чи смайликів), а в кінці місяця вони складатимуться у щось більш важливе та приємне для дитини.

Пити достатньо води

Усі процеси обміну речовин в організмі людини проходять за участю води. Тому надзвичайно важливо підтримувати водний баланс і споживати якісну воду. Надійним джерелом води є овочі й фрукти. Стежте, щоб на столі завжди були продукти з високим вмістом води, не забувайте давати дитині до школи чисту воду. Такі напої, як кава чи чай, варто обмежити, а від солодкої газованої води відмовитися зовсім.

Пам'ятайте, що всі ці корисні звички мають бути й вашими, бо лише власним прикладом можна привчити дитину до здорового способу життя.