Молоко та злаки — чудова комбінація для здорового сніданку

Молоко та злаки — чудова комбінація для здорового сніданку
#Цікавинки

Молоко та злаки — чудова комбінація для здорового сніданку

Posted on: сб, 10/17/2020 - 13:08 By: ak

Злаки для енергійного дня

Зернові продукти - основа здорового та збалансованого харчування дорослих і дітей. Злаки багаті на вуглеводи, клітковину, рослинні білки, вітаміни В і Е, а також кальцій, цинк, залізо, марганець, магній та інші корисні речовини. Завдяки такому складу дитячий організм отримує потужний заряд енергії.

Молоко для здорового зростання

Молоко містить безліч корисних речовин, які так необхідні дитячому організму. Зокрема:

  • кальцій - для здоров'я зубів та розвитку кісток;
  • білок - для сильних і здорових м'язів;
  • вітамін В2 (рибофлавін) - допомагає добувати енергію з їжі, яку ми споживаємо протягом дня;
  • вітамін В12, як і В2, допомагає перетворити їжу на енергію, а також сприяє утворенню червоних кров'яних тілець (еритроцитів), які транспортують кисень до всіх органів і тканин людини;
  • йод - для здоров'я нервової системи.


Чи знали ви, що...

Пшениця - найрозповсюдженіший різновид зернових. Тільки уявіть, 17% від загальної площі оброблюваних земель світу належать саме цій зерновій культурі! А для 35% усього населення планети пшениця є основним продуктом харчування. І це не дивно, адже продукти із пшениці поживні та посідають перше місце у світі за вмістом калорій і білків.

Чемпіон серед злаків

Пшениця засвоюється в організмі людини легше за будь-які інші зернові. Зерна пшениці на 20% складаються з легкозасвоюваних високоякісних білків, серед яких важливі ферменти та амінокислоти. Також пшениця містить необхідні організму жири, мінеральні речовини, вітамін Е та вітаміни групи В.

Молоко буває різне

Молоко та злаки - ідеальна пара. Але як бути, якщо потрібна безлактозна альтернатива? Без проблем! Обирайте:

  • соєве молоко - соя дуже багата на білок і відрізняється низьким вмістом насичених жирів;
  • кокосове молоко - чудове джерело поліненасичених жирних кислот, вітамінів і мікроелементів;
  • мигдальне молоко - містить вітаміни D, Е, вітаміни групи В та залізо;
  • рисове молоко - відрізняється солодкуватим смаком і високим вмістом вітамінів, заліза, міді та магнію.

Зазвичай виробники збагачують рослинне молоко кальцієм та іншими корисними елементами й вітамінами. Зверніть увагу на склад перед купівлею.

Фантазуйте та міксуйте!

Можна просто насипати пластівці у тарілку й залити молоком. А можна спробувати щось нестандартне, як-от:

Влаштувати молочні ванни. Залиште пластівці купатися у молоці на деякий час, а потім добре все перемішайте. Ще раз перемішайте. Робіть це знов і знов, доки пластівці повністю не розбухнуть. Чудовий спосіб перетворити сніданок на цікавий експеримент.

Похрумтіти на славу. Залийте пластівці холодним молоком і влаштуйте хрумо-перегони всією родиною. От і дізнаєтеся, хто у вашій родині чемпіон із найголоснішого поїдання сніданків :)

Піддати жару. А тепер все навпаки. Нагрійте молоко (на плиті або у мікрохвильовій печі) та поласуйте смачним зігріваючим сніданком.

Додати родзинку. Як щодо краплинки кленового сиропу, щіпки кориці або ложки меду? Урізноманітнити звичайний сніданок виявляється так просто!

Прогулятися веселкою. Додайте шматочки фруктів, і тарілка з пластівцями заграє різнокольоровими смаками.

Зробити хід конем. А хто взагалі сказав, що пластівці треба їсти з тарілки? Шах і мат, конформісти! З улюбленої чашки вони смакують ще краще ;)

Спробуйте втілити ці ідеї у життя вже наступного ранку, і сніданок перетвориться на улюблену ранкову пригоду вашої дитини.