Корисні солодощі для дітей

Корисні солодощі для дітей
#Цікавинки

Корисні солодощі для дітей

Posted on: сб, 10/17/2020 - 12:55 By: ak

Дуже часто доводиться чути, що солодке дітям їсти шкідливо. Однак це стосується далеко не всіх ласощів. Чи існують взагалі корисні солодощі, які можна пропонувати дитині, без ризику зашкодити її здоров'ю?

Мед

Мед містить до 60 біологічно активних корисних речовин. Взимку він допомагає боротися із простудними захворюваннями. Однак необхідно пам'ятати, що давати мед дітям шкільного віку слід разом з іншою їжею - кашами, фруктами або чаєм. Також корисно вживати його з молоком та кефіром у помірній кількості, додавати його до компотів та фруктових пюре, печених яблук. Доцільно використовувати мед із кислими соками, наприклад з лимонним або яблучним.

Сухофрукти

Сухофрукти містять цілий ряд мінеральних речовин - кальцій, калій, магній, натрій, залізо. До того ж, сухофруктами легко втамувати відчуття голоду, тому вони чудово підійдуть для перекусу. Пропонуйте дитині компоти, пюре або додавайте трохи сухофруктів у кашу кілька разів на день. Зверніть увагу, що це мають бути саме сушені плоди, а не зацукровані фрукти. Їх кількість може бути різною, залежно від страви, але в середньому близько 30 г на день.

Мармелад

Мармелад - це цукерка, однак значно корисніша за шоколадну. У мармеладі є пектини - корисні речовини, що містяться у фруктах. Пектини сприяють зниженню рівню холестерину в крові, покращують роботу шлунково-кишкового тракту, допомагають виводити токсини з організму. Найбільше пектину в яблуках, сливах, абрикосах, чорній смородині. Тому найбільш корисний мармелад саме з цих фруктів. Купуючи мармелад, стежте, щоб на упаковці було вказано: до складу входять пектинові сполуки. Корисна «доза» мармеладу для дітей - 20 г на день.

Домашнє морозиво

Приготоване дома морозиво - що може бути кращим?! У ньому немає барвників, консервантів та довгого списку «Е», що подовжують холодним ласощам життя. Морозиво, виготовлене з молока, має всі якості цього продукту та постачає організму кальцій, фосфор, білок і амінокислоти. У готове морозиво можна додати горішки, сухофрукти або шматочки свіжих фруктів, какао. Все залежить тільки від вашої фантазії!

Пастила та зефір

Виготовляються вони з трьох основних компонентів - яблук, цукру та яєчного білка. Ця смакота, як і мармелад, містить пектини, що сприяють детоксикації організму. Пастили або зефіру корисно з'їдати не більше 20 г в день. Та купуючи ці ласощі в магазині, обов'язково перевіряйте, чи не містять вони барвників, консервантів, ароматизаторів тощо.

Чим іще можна замінити цукерки?

Фрукти та овочі - чудова альтернатива солодощам. Гарбуз чи морква скибочками, яблука, груші, мандарини, апельсини, інжир - корисні ласощі на заміну цукеркам.

Замість шоколадних батончиків для покращення роботи мозку можна давати дитині в школу запіканки з морквою, гарбузом і сухофруктами, відвар шипшини, пиріг із медом та яблуками, печені яблука з медом і корицею тощо.